Góra Pirata

Wzniesienie położone mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Piaskami i Krynicą Morską. To jedno z najwyższych wzgórz na całej Mierzei Wiślanej - sięga 40 metrów nad poziomem morza. Na szczycie Góry Pirata stoi prosta, drewniana wieża widokowa. Bardzo chętnie korzystają z niej amatorzy birdwatchingu, "polujący" z lornetkami na żyjące w okolicach rzadkie gatunki ptaków.

Niebywale urokliwe pejzaże Zalewu Wiślanego oraz Morza Bałtyckiego to podstawowy, acz nie jedyny powód by przespacerować się w to miejsce. Drugim jest interesująca legenda, dzięki której wzgórze zyskało swoją nazwę.

Otóż kilka stuleci temu Mierzeja Wiślana nie stanowiła pasma stałego lądu - było tu kilka samotnych wysepek i zdradliwe mielizny. Nic dziwnego, że taki teren upodobali sobie piraci. Jako własną kryjówkę, doskonały punkt obserwacyjny i naturalną zasadzkę na statki wyładowane dobrami. Jeden z kapitanów - znany miejscowym jako Stary Pirat - miał tutaj zakopać swój wielki skarb zdobyty na bałtyckich wodach oraz splądrowanych osadach i miastach.

Ile prawdy tkwi w tej opowieści, należy ocenić zgodnie z własnym sumieniem.

Dodaj opinię

Punkt widokowy na jednym z najwyższych (40 metrów n.p.m.) wzniesień w całym regionie. Podziwianie walorów przyrodniczych Żuław i Mierzei Wiślanej ułatwia drewniana wieżyczka. Według miejscowych legend, stoi ona w przybliżonym miejscu, w którym “dorobek” swojego życia ukrył Stary Pirat - postrach bałtyckich wód oraz miast handlowych sprzed kilku stuleci.

Góra Pirata adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Góra Pirata, zobacz gdzie w Piaskach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Góra Pirata.
  • Ulica
    Gdańska
    Góra Pirata mieści się przy ulicy Gdańska w Piaskach
  • 82-120 Krynica Morska
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Góra Pirata opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij