Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu

To tu, w Krynicy Morskiej co roku odbywają się eliminacje do Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Ich finał organizowany jest co prawda w Jantarze - 29 km stąd, ale to na krynickich plażach stawiają się wcześniej chętni zawodnicy do wzięcia udziału we wstępnych eliminacjach, po których przejściu, uprawnieni są do startu w oficjalnych zawodach.

Mistrzostwa w Jantarze przypominają o tradycjach poławiania i obróbki szlachetnego bursztynu, którego głównym ośrodkiem poławiania od ponad 5000 lat jest właśnie Mierzeja Wiślana oraz gminy położone nad Zatoką Gdańską.

Dodaj opinię

Cykliczna impreza w barwny sposób nawiązuje do lokalnych tradycji pozyskiwania i obrabiania “bałtyckiego złota”. Nadmorskie plaże na Mierzei Wiślanej słyną z tego, że łatwiej niż na innych w Polsce znaleźć kawałki bursztynu. W Krynicy Morskiej mają miejsce eliminacje do turnieju. Ostatni, decydujący etap zawsze odbywa się w Jantarze - ok. 25-30 km na zachód.

Firma KM Studio może sfilmować warte uwiecznienia Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu filmy reklamowe Wrocław

Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu, zobacz gdzie w Piaskach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij