Muzeum II Wojny Światowej

Zdecydowanie jedna z najważniejszych placówek muzealnych w Trójmieście, a nawet i w całej Polsce. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku to zarówno ciekawe, nowocześnie zaprojektowane wystawy historyczno-edukacyjne, jak też miejsce dla naukowych konferencji, dyskusji czy szeroko pojmowanych wydarzeń kulturalnych.

Jest tutaj miejsce na historię wielkiej polityki i strategicznych działań wojennych, jednak w centrum zainteresowania znajdują się przeżycia i relacje zwykłych ludzi. Oczywiście podstawowym magnesem dla turystów jest ekspozycja stała. Główna wystawa gdańskiego Muzeum II Wojny Światowej zajmuje blisko 5000 m², tworzy ją niemal 2000 przedmiotów z epoki oraz 240 stanowisk multimedialnych - w tym interaktywnych i z zastosowaniem technologii wirtualnej rzeczywistości. Rzecz jasna nie brakuje materiałów dokumentalno-edukacyjnych. Całość podzielono na 18 sekcji, zgrupowanych w 3 duże bloki tematyczne:

 • Droga do wojny - polityczno-społeczne tło konfliktu, geneza radykalnych ruchów ideologicznych: nazizmu i komunizmu.
 • Groza wojny - II Wojna Światowa z perspektywy ludności cywilnej, szeregowych żołnierzy, członków polskiego ruchu oporu, jeńców wojennych, przymusowych robotników i więźniów obozów koncentracyjnych oraz gułagów. Słowem: Zagłada.
 • Długi cień wojny - skutki globalnego konfliktu i nowego ładu politycznego po oficjalnym zakończeniu działań zbrojnych, aż do upadku systemu komunistycznego w Europie.

Poza tym organizatorzy przygotowali w Muzeum II Wojny Światowej specjalną wystawę dla dzieci - sugerowany wiek maksymalny to 12 lat. Kolejne sale “Podróży w czasie” stanowią sugestywnie prezentują warunki życia rodziny inteligenckiej w warszawskim mieszkaniu, od 5 września 1939 do 8 maja 1945 r. Ponadto instytucja organizuje rozmaite gry terenowe, posiada rozbudowaną ofertę warsztatów dla grup szkolnych. Na terenie iście rzeźbiarsko zaprojektowanego obiektu funkcjonują jeszcze biblioteka, scena koncertowo-teatralna, kino (w repertuarze klasyki o nowe, artystycznie ambitne filmy), centrum konferencyjne, a nawet apartamenty.

Muzeum II Wojny Światowej odpowiada również za wystawę plenerową oraz ścieżkę edukacyjną na Westerplatte. To tutaj - symbolicznie - rozpoczęły się działania militarne największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości.

Dodaj opinię

Cennik wejściówek do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku - stan na maj 2018:

- na wystawę główną:

 • 16 zł za bilety ulgowe
 • 23 zł za bilety normalne
 • 55 zł za bilety rodzinne (maks. 2+3 ; dzieci do lat 19)
 • 16-23 zł/os. za bilety grupowe - 1 opiekun na 10 osób ma wejście bezpłatne
 • audioprzewodnik +5 zł

- na wystawę dla dzieci “Podróż w czasie”:

 • 8 zł za bilet dla dziecka
 • 13 zł za bilet dla dorosłego opiekuna
 • 5 zł/os. za bilet dla grup zorganizowanych (maks. 25 dzieci + 2 opiekunów)

- na wystawy czasowe: od 1 zł

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Nowoczesna i niebywale istotna placówka o charakterze edukacyjnym, naukowym i kulturalnym. Główną, niezwykle poruszającą wystawę w gdańskim Muzeum II Wojny Światowej podzielono na 3 sekcje tematyczne. Prezentuje się tutaj zarówno aspekty polityczne i militarne konfliktu, jak też wspomnienia, przeżycia i cierpienia zwykłych, anonimowych dla wielkiej historii ludzi.

Muzeum II Wojny Światowej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum II Wojny Światowej, zobacz gdzie w Piaskach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum II Wojny Światowej.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum II Wojny Światowej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij