Poszukiwanie bursztynów

Nazywany był jantarem, ale to również amber, elektrum i elektron. Zawsze niemal elektryzował ludzi, którzy chcieli go posiadać. Bursztyn to kopalna, zastygła żywica sprzed wielu, wielu lat, pochodząca z drzew iglastych. Największą renomą i popularnością od dawna cieszy się sukcynit, czyli bursztyn bałtycki. Samo słowo "bursztyn" wzięło się od jego niemieckiego określenia bernstein, oznaczającego palący się kamień.

Podczas porannego spaceru nadmorska plażą w Piaskach, możliwe jest uzbieranie wielu pięknych bursztynów. Taka pamiątka znad morza ma spore znaczenia dla zdrowia wczasowiczów. To "nadmorskie złoto" stosuje się w ramach litoterapii, przy dolegliwościach reumatycznych oraz chorobach gardła i tarczycy. Naturalnie bursztyn od dawna wykorzystywany jest również w medycynie ludowej. Taka przechadzka zaowocuje wieloma korzyściami, również medycznymi - wystarczy wspomnieć o leczniczych właściwościach nadmorskiego jodu. Z kolei naszyjnik z bursztynu będzie dla każdego wczasowicza wspaniałą pamiątką z pobytu nad morzem.

Dodaj opinię

Przechadzki po piaszczystych plażach w Piaskach lepiej uskuteczniać w wolniejszym niż zwykle tempie. Zarówno ze względu na dużą zawartość jodu w powietrzu, jak też szczególnie wysoką szansę na znalezienie największego skarbu Bałtyku. Bursztyn, jantar, amber, elektrum - jakkolwiek by go nie nazywać, jest przepiękny i ma szereg pożytecznych zastosowań.

KM Studio potrafi wspaniale utrwalić na wideo Poszukiwanie bursztynów filmowanie Jelenia Góra

Poszukiwanie bursztynów adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Poszukiwanie bursztynów, zobacz gdzie w Piaskach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Poszukiwanie bursztynów.
  • 82-120 Krynica Morska
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Poszukiwanie bursztynów opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij