Przystanie rybackie

W Piaskach są dwie takie - jedna nad Zalewem Wiślanym, formalnie traktowana jako basen nr III portu w Krynicy Morskiej, a druga to dzika przystań na nadmorskiej plaży, gdzie rybacy wyciągają swoje kutry na brzeg za pomocą specjalnej dalby wyciągowej.

Wszelako nie bardzo istnieje możliwość korzystania z tej drugiej bazy przez “zwykłych” miłośników żeglarstwa - cumowanie własnych jachtów w Piaskach tylko przy południowych brzegach. Tutejszy port posiada dwa baseny - wschodni i zachodni - przedzielone Pirsem Centralnym (głównym pomostem cumowniczym). Przystań może przyjąć od 10 do 16 prywatnych jednostek (choć ta liczba regularnie się zwiększa - ubywa rybackich kutrów). Niewielkich - średnia głębokość wynosi zaledwie pół metra, choć od czasu do czasu prowadzone są prace pogłębiające.

W 2015 roku zakończyły się poważne prace remontowe, dzięki którym port stał się zdecydowanie bezpieczniejszy niż wcześniej i wygląda jak nowy.

Dodaj opinię

Gdyby na to odpowiednio spojrzeć - Piaski to dosłownie ostatnia bezpieczna przystań dla polskich jachtów oraz kutrów na wschodzie. Na plażach nad morzem pracuje mała dalba wyciągowa, wyciągająca łodzie na brzeg. Z kolei nad Zalewem Wiślanym funkcjonuje prawdziwy port - 2 baseny oddzielone pirsem. Tutaj też mogą zacumować płytko zanurzone jachty.

Przystanie rybackie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Przystanie rybackie, zobacz gdzie w Piaskach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Przystanie rybackie.
  • Ulica
    Bursztynowa / Piaskowa
    Przystanie rybackie mieści się przy ulicy Bursztynowa / Piaskowa w Piaskach
  • 82-120 Krynica Morska
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Przystanie rybackie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij