Zabytkowa zabudowa

Ciekawie prezentuje się zabytkowa zabudowa miasteczka, zwłaszcza ta pochodząca z początku XX w., którą tworzy zespół zabytkowych budynków o wypoczynkowej funkcji, w skład których wchodzą wille i pensjonaty, a także latarnia morska.

Jednym z wielu zabytkowych obiektów w mieście jest np. „Cesarski Dwór” (ul. Teleexpressu 3; w Krynicy Morskiej znajduje się jedyna w Polsce ulica nazwana na cześć tego popularnego programu). Stanowi on wierną rekonstrukcję zbudowanego w 1905 r., luksusowego hotelu „Cesarski Dwór”, reklamowanego jako pierwszy na świecie budynek, wystawiony na szczycie wysokiej wydmy.

Dodaj opinię

Krynica Morska może i nie posiada znaczących zabytków wagi państwowej, za to posiada kilka ciekawych obiektów z przełomu XIX i XX wieku, z czasu intensywnego rozwoju kurortu turystycznego. Spośród licznych pensjonatów i willi, warto zwrócić uwagę na wierną rekonstrukcję “Cesarskiego Dworu” (ul. Teleexpressu 3) - hotelu oryginalnie wybudowanego w 1905 roku.

Zabytkowa zabudowa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zabytkowa zabudowa, zobacz gdzie w Piaskach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zabytkowa zabudowa.
  • 82-120 Krynica Morska
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zabytkowa zabudowa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij