Piaski - informacje praktyczne o miejscowości

Piaski - dojazd

Piaski to przygraniczna miejscowość nadmorska, położona na krańcu Mierzei Wiślanej, podzielonej terytorialnie pomiędzy Polską i Rosją. Ulokowanie na skraju cypla, w otoczeniu nadmorskiego krajobrazu Bałtyku sytuuje miejscowość na wysokiej pozycji w kategorii ośrodków turystycznych i wypoczynkowych. Najczęściej odwiedzane przez mieszkańców Polski centralnej, dla których jest to najbliżej położona miejscowość nadmorska (wraz z innymi, mijanymi na Mierzei Wiślanej). Turyści z Warszawy mają do przejechania ok. 350 km, aby tu dotrzeć. Komunikacja publiczna jest ograniczona, brak tu połączenia kolejowego, niemniej działają przewoźnicy autobusowi kursujący do sąsiadującej z Piaskami Krynicy Morskiej. Aby dowiedzieć się, jakie są aktualnie możliwe i dostępne połączenia komunikacyjne, można sięgnąć po pomoc w postaci wyszukiwarki internetowej - GoEuro.pl, udostępniającej optymalne rozwiązania w tym zakresie.

Wykorzystując auto, najprościej kierować się początkowo na Gdańsk krajową drogą S7, minąć Elbląg, Nowy Dwór Gdański, by następnie skręcić w trasę wojewódzką nr 502 prowadzącą do Stegny, i finalnie w drogę nr 501 doprowadzającą do Piasków. Z każdej części kraju, w ostatecznej fazie trasy na długości Mierzei, wiedzie ona drogą wojewódzką nr 501, która przebiega przez omawianą miejscowość.

Komunikacja publiczna jest utrudniona ze względu na wspomniane przygraniczne położenie. Przez tereny Mierzei Wiślanej nie przebiegają tory kolejowe, funkcjonują połączenia autobusowe, niemniej większość przewoźników traktuje Krynicę Morską jako ostatni przystanek, kończąc swój kurs na dworcu w Krynicy mieszczącym się przy ulicy Gdańskiej. Aby dostać się do Krynicy Morskiej, możliwe jest skorzystanie z autobusów, które początek swoich tras mają w Gdańsku, Elblągu, Nowym Dworze Gdańskim. Piaski od Krynicy oddalone są o około 10 km. Szukając dalej połączenia komunikacyjnego, ostatecznie można skorzystać z prywatnych przewoźników realizujących przewozy małymi busami.

rozwiń
Piaski - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij